Oğuzhan Yıldırım | Sistem Yönetimi ve Wordpress'e Dair Her Şey!

421 Too Many Connections (8) from this IP – FileZilla bağlantısı

01.03.2021
454

FileZilla aracını kullanarak FTP kullandığınızda, bazen bu IP’den 421 Çok Fazla Bağlantı (8) hata mesajı alırsınız. Bunun nedeni, bağlantının çok uzun süre beklemesidir (boşta) ve bu parametre, paylaşım barındırma hizmetini kullandığınızda büyük olasılıkla sağlayıcı tarafından sınırlandırılacaktır. Bu kısıtlama, sunucunun aşırı yüklenmesini önlemek içindir, çünkü paylaşılan bir barındırma ortamında, üzerinde çalışan birkaç yüz ila birkaç bin kullanıcı olacaktır, bu nedenle yapılandırma parametreleri buna göre sınırlandırılacaktır.

Bu hatayı gidermek için aşağıdaki 2 adımı izleyin.

FileZilla’da Bağlantıları Ayarlayın

FileZilla uygulamasını açın ve File => Site Manager’ı seçin.

Ardından, yeni bir FTP Sitesi oluşturun veya mevcutsa, Transfer Ayarlarına gidin , ardından kutuyu işaretleyin Limit number of simultaneous connectionsve bağlantı sayısını girin. Buraya 6 giriyorum (Parametre, sağlayıcıyla sınırlı olacaktır, böylece girmeden önce sorabilirsiniz). Ancak, 8 (4 veya 6) altına girebilir ve değişiklikleri uygulamak için Tamam’ı tıklayabilirsiniz.
CPanel kullanıyorsanız, bağlantıları arayüzden de yönetebilirsiniz. CPanel’e gidin ve FTP Bağlantılarını seçin
Ardından , yenilemek için Yeniden Yükle’ye tıklarsanız, kullanıcıların bağlandığını ve Durum’un (durum) kuyruk sayfasında (Boşta) olduğunu göreceksiniz, iptal etmek için lütfen Bağlantıyı Kes’e tıklayın .

Ve şimdi hatanın hala devam edip etmediğini görmek için tekrar bağlanmayı denemelisiniz Too Many Connections (8) from this IP.

Umarım bu makale birçok yeni şey getirir ve yukarıdaki hatayı çözmenize yardımcı olur. Umarım başarılısındır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2020 - I ❤ WORDPRESS ツ